O nás                                                             

Dechová hudba Švitorka

Dechová hudba Švitorka z Mělníka vznikla v roce 2017. Švitorka je 12členný soubor s klasickým nástrojovým složením - 2 křídlovky, tenor, baryton, B klarinet, S klarinet, pozoun, doprovodná trubka, bicí souprava, tuba, který doprovází smíšené pěvecké duo Anna Žáková a Petr Štamfest.

Na koncertech Švitorky si s hudebníky s chutí zazpívala paní Brigita Hlaváčková a pan Jiří Škvára, jindy například legenda české dechovky pan Vráťa Velek nebo paní Jarmila Luňáčková, Jana Šebestová, Romana Kohoutová nebo Helena Vojtěchovská.

Repertoár tvoří téměř stovka klasických skladeb autorů české dechovky Karla Valdaufa, Josefa Poncara, Jaromíra Vejvody, Karla Vacka, Josefa Hotového, Václava Bláhy a dalších, u posluchačů oblíbených, autorů. Část repertoáru tvoří například výborné aranže Ladislava Kubeše.

Hudebníci a zpěváci vytvářejí při koncertech svými výkony radostnou atmosféru a tím si Švitorka získává přízeň posluchačů.

Dechová hudba Švitorka z Mělníka se účastní významných republikových hudebních festivalů.

Potěšila diváky a posluchače na lidových slavnostech - Skanzen Přerov nad Labem - dožínky, na městských slavnostech - vinobraní, městské oslavy, na rodinných a firemních oslavách - narozeniny, firemní oslavy.

Jedním z prvních veřejných vystoupení byly slavnosti v obci Řepín. Hudebníci Švitorky zde připomněli místní tradici souboru Řepínských partyzánů.

Stránky vytvořila Eva Schwarzová 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky